Okula Hazirlik Değerlendirmesi

Pedagogy, Education, Digital

Okul öncesi eğitici oyunlar.

centered image
Milli Eğitim Bakanlığı
Okul olgunluğu kazanımlarına uygun olarak geliştirilmiştir.

4-6 yaş

Okulum Pedudi Nedir?

48 - 72 ay okul öncesi dönemde çocukların okula hazırlanmak için geliştirmeleri gereken becerileri destekleyen eğitici bir mobil uygulamadır. Çocuklara okul çağı öncesinde ve başlangıcından itibaren belirli sürelerle uygulanan Okul Olgunluğu testleri temel alınarak uzman pedagoglar ile birlikte geliştirilen Okulum Pedudi mobil uygulaması ile görsel, işitsel ve psiko-motor alanlarda gelişim desteklenir ve takip edilir.

Uygulama içerisinde ebeveynler için özel olarak tasarlanan Ebeveyn Paneli ile tüm denetim sizlerde. Çocuğunuzun kronolojik yaşına uygun ekran süresini ayarlayın ve gelişim raporlarını inceleyin. İhityaç duyduğunuzda pedagog@pedudi.com adresinden 7/24 ücretsiz pedagojik destek alın.

centered image

Görsel gelişim alanı

centered image

İşitsel gelişim alanı

centered image

Psikomotor gelişim alanı

Uygulamanın Amacı:

  • * Çocukları formal eğitim sürecine hazırlamak.

  • * Çocukların okul olgunluk seviyeleri en yukarıya çıkarmak.

  • * Okuma yazma eğitimine başlangıç için gerekli becerilerin gelişimini desteklemek.

  • * Çocuğun okulda yaşayabileceği olası zorlanmalarının önüne geçmek.

  • * Eğitim kazanımlarını oyunlaştırarak aktarmak.

  • * Pandemi sürecinde okula kısıtlı gidebilen ya da gidemeyen çocuklar için fırsat eşitliği oluşturmak.

  • * Çocuk gelişimini çok boyutlu desteklemek.

Neden Teknoloji, Neden Mobil Uygulama?

Okul öncesi dönemde (okula hazırlık süreci) çocukların bilişsel ve motor beceri alanlarında çok boyutlu gelişimleri desteklenmelidir. Görsel, işitsel, sözel ve psikomotor becerilerde hazır bulunuşluk seviyeleri çocukların okula başladıklarında akademik başarılarını doğrudan etkilemektedir.

Eğitimin en doğal ve kalıcı hali deneyim, oyunlaştırma ve tekrar etmekle gerçekleşir. Çocuklarımız için günlük deneyimlerin çeşitlendirilmesi gelişim açısından çok önemlidir. Ancak günümüz koşullarında çocuklarımıza evde ve okul dışı yaşam alanlarında farklı deneyim ortamları sunmak giderek zorlaşmaktadır. Bu durumda teknolojik imkanları devreye sokarak çocuklarımızın deneyimlerini çeşitlendirmek mümkündür. Örnek olarak okul öncesi dönemde hayvan seslerini ayırt etme becerilerini geliştirmek, birinci sınıf okuma yazma eğitimi sırasında ses farkındalığı ve sesleri ayırt etme gereksinimleri için temel oluşturacaktır. Günlük hayatımızda çocuklarımızın doğadaki farklı sesleri deneyimlemeri ancak televizyon, tablet/telefon vb. teknolojiler ile mümkün olmaktadır. Kısacası teknolojinin doğru ve yerinde kullanımı ile çocuklarımızın gelişim sürecinde deneyim havuzunu genişletmek mümkündür. Pedudi olarak çocuklarımızın mecburen kısıtlanmış deneyim ortamlarını teknolojinin de desteği genişletmeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla geliştirdiğimiz ürünlerden birisi de Dudi’nin Macareları: Hayvanlar artırılmış gerçeklik akıllı yapboz eğitim kutusudur. Bu ürün ile yakından uzağa (bilinirliği yüksek olandan az olana) mantığı çerçevesinde, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile olabildiğince gerçek bir deneyim alanı oluşturularak, 20 farklı hayvanın sesleri, görüntüleri ve biyolojik özellikleri ile deneyimlenmesi sağlanmıştır. Pedudi olarak teknoloji ile eğitimi buluşturduğumuz Okulum Pedudi uygulamasında yer alan ve sayısı her geçen gün artan 40+ farklı oyun 40+ farklı deneyim alanı sunmaktadır.

Okulum Pedudi mobil uygulaması çocuklarımızın çok boyutlu gelişimlerini destekleyen hikayeleştirilmiş ve oyunlaştırılmış bir uzay macerasıdır. Kısacası teknoloji çağında çocuklarımızın en iyi şekilde gelişimlerini desteklemek, takip etmek temel amacı ile Okulum Pedudi mobil uygulamasını konusunda seçkin pedagog ve çocuk gelişim uzmanları gözetiminde sizler için geliştirdik.

Son Eklenen Blog Yazıları

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Pedudi.

Pedagog danışma hattı (7/24 Ücretsiz)

pedagog@pedudi.com